Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Diyarbakır’da gidilmesi gereken özel bir mekan; “Sultanlar Konağı”

Diyarbakır’da gidilmesi gereken özel bir mekan; “Sultanlar Konağı”

Haberin Tarihi: 19 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:618 defa okundu.

Sultanlar Konağı, restore edilip müşterinin hizmetine sunulmadan önce Baronun Avukat evi olarak kullanılıyormuş. Konağı Barodan kiralayan Serdar Akmaz, mekanı restore ettikten sonra, misafirlerinin hizmetine açmış. Antika eşyalarla döşenen Hürrem Sultan Konağı, sizi eski zamanların tarihi dokusuna, zarafetine ve şıklığına götürüyor.
İçinde Diyarbakır tarihini barındıran Sultanlar Konağı, görselliği ve iç mimarisi ile bir sarayı anımsatıyor. Şıklığın ve zarafetin tarihle buluştuğu mekan, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. 


Diyarbakır’ın Dağkapı semtinde bulunan Sultanlar, diğer adıyla Hürrem Sultan Konağı, 500 yıllık tarihin eşsiz güzelliğini gelen misafirlerine sunuyor. 
Sultanlar Konağı Hürrem Sultan, Diyarbakır’ın büyüleyici doğal güzelliğini kendi estetiğiyle harmanlayıp, Diyarbakır mutfağının muhteşem lezzetlerini bir arada misafirlerine sunuyor. Hem Diyarbakırlıların hem de dışarıdan gelen yerli yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelen Sultanlar Konağı Hürrem Sultan, unutulmaz anların unutulmaz mekanı olmuş. Bu güne kadar pek çok ünlüyü ağırlamış olan mekanda çok çeşitli lezzetlerle tanışacaksınız. 
Bu mekan gerçekten gidilmeye ve gezilmeye değer, özel bir mekan. Tavsiye ediyoruz.

🏡Sultanlar Konağı Cafe&Kahvaltı
Gazi Caddesi Yapı Kredi Sokağı Şemsiyeli Sokak Diyarbakır
Rz: 📱0538 425 99 57📱 0530 394 21 34 .
🕦Çalışma Saatleri:07:00 – 22:00
🍲 Çoklu Mutfak
🚴 Paket Servis Var
🏚 Açık Alan Var
🎠 Çocuk Oyun Alanı Var
🛂 Vale Parking Mevcut

@sultanlar_konagi

Yorum Kapalıdır.