Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

GÜNAYSAD

GÜNAYSAD

Haberin Tarihi: 15 Şubat 2015 - Okunma Sayısı:1308 defa okundu.

NERGİZ DEMİR/ DİYARBAKIR- GÜNAYSAD Başkanı Ramazan YETMİŞ le Diyarbakır asansör sanayii ve GÜNAYSAD’ ı konuştuk.

Diyarbakır firmaları asansör sektöründe son derece kaliteli ve dürüst montajlar yaparak bölgede adından sıkça söz ettirmektedir. Son yıllarda Diyarbakır’da hızla gelişim gösteren inşaat sektörüyle orantılı olarak asansör sektörü de büyük aşama kaydetmiştir. Şu an Güneydoğu Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (GÜNAYSAD) bünyesinde bulunan 45 değerli firma sektöre öncülük etmektedir. Bu firmaların başarılı, kaliteli ve güvenilir çalışmaları Diyarbakır asansör sektörünü her geçen gün daha da hızla geliştirmektedir.

Asansör sektörü Diyarbakır’da çok büyük istihdam kaynağı olmasına rağmen sektörün her gecen gün daha da gelişimiyle beraber firmalar kalifi ye eleman sıkıntısı yaşamaktadır. Derneğimizin öncelikli amaçlarından biri de sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman sıkıntısını giderebilmek için kurslar düzenleyip gerektiği noktalarda Milli Eğitim Müdürlüğü’yle işbirliği içerisine girerek Meslek Liselerinde çıraklık ve kalfalık kursları düzenletmektir.

Derneğimizin faaliyete geçmesiyle birlikte dernek bünyesindeki firmalar vakit kaybetmeden belgelendirme çalışmalarına başlamıştır. Başta TSE olmak üzere birçok belgelendirme kuruluşuyla temasa geçilmiş, yetkili kişiler şehrimize davet edilmiş ve gerekli brifingler alınmış olup, en kısa zamanda sonuca varılacak şekilde zemin oluşturulmuştur. Bu çalışmalar doğrultusunda firmalarımız kalite ve güvenilirliğini tescillemiş olup, asansör sektöründe markalaşma yoluna giderek, söz sahibi olma gayreti içerisindedir.

GÜNAYSAD’ın bir çatı altında toplamış olduğu firmalara sağlayacağı en büyük faydalardan biri de, bölgemizin stratejik konumunun taşıdığı önemin daha iyi değerlendirilebilmesi ve firmaların İran, Irak gibi Ortadoğu pazarında söz sahibi olabilmeleri için açacağı kapıdır. Firmalarımızın hedefi Ortadoğu pazarıyla birlikte tüm Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde söz sahibi olmak ve tıpkı Diyarbakır’da olduğu gibi tüm bölgede kaliteli çalışmalara imza atmaktır.

GÜNAYSAD’ın en büyük ilkelerinden biri, çatımız altında bulunan firmaların izleyeceği kalite politikasıdır. Bizim bakış acımızla kalite bizim geleceğimizdir. Kaliteli montaj ve bakım hizmetleri bu sektörün vazgeçilmez ilkesi haline gelmelidir. Kaliteden odun verildiği takdirde bundan Türk Sanayisi zararlı çıkacaktır. Hem üretici, hem tüketici, dışa bağımlı hale gelir ve bu durum Türk sanayisi ve sektörümüz acısından son derece vahim bir durum olur. Asansör sektöründeki kalite politikası üretim hattının ilk aşamasından başlayıp montajın son aşamasına kadar devam etmelidir. Üretimin, montajın ve işçiliğin her adımında gösterilecek olan kalite olgusu, bizi dünya çapındaki firmalarla yarışır hale getirebilecek en önemli ve vazgeçilmez ilkedir.

Bizler kalite ve güvenilirlikten odun vermeyerek ortak çalışma ve birbirimizin emeğine saygı duyup emeği bir adım daha ileri taşıma zihniyetine sahip olarak sektörü dünyada adından söz ettiren bir marka haline getirebiliriz.

Bizler Güneydoğu Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (GÜNAYSAD) olarak şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizde bu sektörün daha da iyi noktalara taşınabilmesi ve Türk Asansör Sanayicilerinin dünya çapında bir markaya dönüşebilmesi için tüm çalışmalarımızın en iyi şekilde sürdürüyoruz. GÜNAYSAD olarak bizim sektörden beklentimiz kaliteden ödün güvenilirlikten taviz verilmemesi ve emeğe saygı duyulmasıdır.

Bir Yorum Yazın