Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

İlk etabı tükenen İSTMarine’nin yeni etabı görücüye çıktı

İlk etabı tükenen İSTMarine’nin yeni etabı görücüye çıktı

Haberin Tarihi: 3 Ekim 2014 - Okunma Sayısı:1379 defa okundu.
Fulya Erdem

DAP Yapı’nın Kartal sahilinde inşa ettiği İSTMarina projesinin 500 konutluk ikinci etabı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı’nda, ‘Körfez Bölgesi’ yatırımcılarının beğenisine sunuldu. Projede metrekare fiyatları 5 bin ile 9 bin lira arasında değişiyor. Projenin ilk etabındaki bin konutun 950’si satılmıştı. Projenin fuardaki tanıtım toplantısında konuşan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz “Uluslararası birçok ödüle sahip projemiz İSTMarina ile Körfez bölgesi yatırımcılarını tanımak, kendimizi Körfez ülkelerine tanıtmak ve Türkiye’yi yatırım merkezi olarak görebilecek potansiyel iş ortaklarıyla bir araya gelmek DAP Yapı olarak önceliklerimiz arasında bulunuyor. İSTMarina’da yatırımcılara ve fonlara aynı zamanda kârlı fırsatlar sunuyoruz” dedi. İSTMarina’da yatırımcılara ve fonlara kârlı fırsatlar sunduklarını söyleyen Yılmaz, şu bilgileri verdi: “Sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İSTMarina’yı, rezidans, konut ve ofis bloklarının yanında okulu, hastanesi, ibadet alanı, restoranları ve bir oteli bünyesinde barındırıyor. Önünde marina alanı bulunan projede, 1+0’dan 5+1’e bin 463 konut bulunuyor.”

Heryere ulaşım bağlantısı var

“Boğaz Hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakası’nda da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıyor” diyen Yılmaz, sahil şeridinde yapılan düzenlemelerin bölgenin değerini artırdığını ifade etti. Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’yle İstanbul için, uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi oluşturulduğunu savunan Yılmaz, “Bu merkez Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul’un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışına bağlanıyor” diye konuştu. Bu arada DAP Yapı’nın projesinin tanıtımına İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, Emlak Konut Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Emlak Konut Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Ekmen, AK Parti Bitlis Milletvekili Plan ve Bütce Komisyonu Sözcüsü Vedat Demiröz de katıldı.

Yabancıya satış yüzde 53 arttı

2014’te, yabancıların Türkiye’deki konut alımında geçtiğimiz yıla kıyasla büyük bir artış yaşandığını belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, geçen yıl ilk 5 ayda yabancılara 4 bin 451 konut satılmasına karşın, bu yıl ilk 5 ayda bu rakamın 7 bine ulaştığını kaydetti. Bunun yabancılara satış yüzde 53’lük artış demek olduğunu ifade eden Yılmaz, “Türkiye’den en çok gayrimenkul alanların başında Orta Doğu ve Rus vatandaşları geldi. Bu satış oranları dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Dubai Citysape Fuar’ına katılmamıza bizi teşvik etti. Araştırmalara göre, Türkiye’deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerde bulunan konut fiyatlarıyla eşitlenecek” dedi.

Bir Yorum Yazın