Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Kobilere yeni kredi paketi açıklandı

Kobilere yeni kredi paketi açıklandı

Haberin Tarihi: 1 Mart 2019 - Okunma Sayısı:295 defa okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta geleceği belirtilen KOBİ destek paketini açıkladı.

Kobi Değer Kredisi-2 şeklinde sunulan pakete göre kobilere toplam 25 milyar liralık finansman sağlanacak. 17 bankanın katılımıyla oluşturulan Kobi Değer Kredisi-2 için Hazine ve Maliye Bakanlığı 20 milyar lira kefalet desteği sunuyor.

Resmi Twitter'da görüntüle


Geçtiğimiz hafta müjdeyi vermiştik. Bugünden itibaren KOBİ’lerimiz için Kobi Değer Kredisi-2’yi devreye alıyoruz.

Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm kobilerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz.

Sektörel sınırlama olmaksızın 125 milyon liraya kadar ciroya sahip tüm KOBİ vasfı taşıyan işletmelere verilecek kredi 6 ay anapara ödemesiz, toplam 36 ay vadede kullandırılacak. Faiz oranı ise aylık yüzde 1.54, yıllık yüzde 18.48 olacak. Krediler gelecek haftadan itibaren kullanıma açılacak.

Türkiye Bankalar Birliği’nin açıklamasına göre “Krediler, ciro ve faaliyet alanına göre değişmek üzere azami 1,5 milyon TL’ye kadar kullandırılabilecek.”

Yeni kredi paketine iştirak eden bankalar Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Halkbank, VakıfBank, QNB Finansbank, DenizBank, Türk Ekonomi Bankası, Kuveyt Türk, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk, Şekerbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası oldu.

KOBİ Değer Kredisi’nin illki 2019 yılı başında 14 bankanın katılımıyla uygulamaya alınmıştı. Bu paket ile yaklaşık 80 bin 269 KOBİ, toplam 25 milyar TL tutarında likidite imkânına sahip olmuştu.

Yorum Kapalıdır.