Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Kovada Gölü Milli Parkı

Kovada Gölü Milli Parkı

Haberin Tarihi: 4 Kasım 2017 - Okunma Sayısı:1707 defa okundu.

Sonbaharda aslında doğa hiç de durgun değildir. Ormanlar, dağlar, vadiler yedi rengin tonlarıyla bezenir, güneş en güzel yüzünü sergiler. Yola çıkmanın, doğanın görsel şöleninin peşine düşmenin tam zamanı.

 


Kovada Gölü Isparta ilinde yer alan küçük bir göldür. Göller bölgesindedir. Eğirdir Gölü’nün doğal bir uzantısıdır ve Eğirdir Gölü’nde bulunan fazla su bir kanalla Kovada Gölü’ne akmaktadır. Eğirdir’e 24 km uzaklıkta bulunan Kovada Gölü’nün çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir ve yüzlerce çeşit hayvan barındırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı “Milli Park” niteliğini almıştır. Yaklaşık 40 km2 yüzölçümü olan ve karstik çöküntülerden meydana gelmiş olan Kovada Gölü’nün rakımı 900 metre olup uzunluğu 6 km, genişliği 2-3 km, derinliği ise, 6-7 metredir.
Kovada gölü sonbaharda ziyaretçilerine tarifi imkansız manzaralar sunar…

Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak güzel bir doğa yürüyüşü yapabilir ve çevreyi keşfedebilirsiniz. Eğer bu benzersiz bölgede tatil yapmaya karar verdiyseniz Kova Gölü yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Kovada Gölü civarındaki otellerde konforlu bir tatil geçirmek kaçınılmazdır. Göl çevresindeki oteller hem doğanın içinde huzurlu günler geçirmenizi sağlayacak hem de sundukları hizmetlerle ve her bütçeye uygun fiyatlarla beğeninizi kazanacak.
Sonbaharda gezmek için özel bir yer arıyorsanız, bu mükemmel manzarayı kaçırmayın derim…
Şule KAYA / Isparta

 

Bir Yorum Yazın