Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Köyden gelen Lezzet…

Köyden gelen Lezzet…

Haberin Tarihi: 14 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:321 defa okundu.

Sağlıklı Yaşam İçin Tükettiğimiz Ürünlerin Doğallığı Büyük Önem Taşıyor.
Artan dünya nüfusu, daha çok ortaya çıkan yiyecek ihtiyacı, gıda sektöründe son yıllarda “gıda terörü” olarak nitelendirilen bir sorunla karşı karşıya kalmamıza neden oldu. Böylece insan sağlığının hiçe sayıldığı, sadece para odaklı gıda sanayi içinden çıkılmaz bir hale dönüşen beslenme sorunlarını ve sonu gelmeyen hastalıklar silsilesini de peşine takarak hayatımıza öylece giriverdi.
Nerede ve hangi şartlarda üretildiğini bilemediğimiz işin aslı çoğumuzun merak da etmediği yiyecekler, içecekler market raflarında yerlerini alıverdi. Denetim eksikliği ve üretici konumundaki insanların ters yüz olmuş vicdanları dahası cüzdanın vicdan olarak lanse edildiği bir toplum hayatında sağlıklı beslenmeyi ve doğal gıdaları düşünmeye pek vaktimiz de olmuyor aslında…
Şimdilerde belki tam olarak idrak edemediğimiz ancak gelecek yıllarda daha çok önem atfedeceğimiz doğal beslenme koşulları ve iyileştirilmesi üzerine pek çok makale kaleme alınacak, belki paneller, forumlar düzenlenecek ve insanlara doğal ve sağlıklı beslenmenin ne kadar kayda değer bir olgu olduğu işin uzmanlarınca anlatılmaya, aktarılmaya çalışılacak.
Dünyanın bir yanında israf içinde yaşayan elit zümreler, bir tarafında ekmek ve su bulamayan, açlık çeken insanlar öbür yanda da tüm bunları daha fazla para kazanmak uğruna kullanan çevreler.
Evet sonuç olarak tükettiğimiz gıdalar mümkün olduğunca menşeini bildiğimiz doğal gıdalardan oluşmalı, doğal gıda adı altında insanlar sömürülmemeli. Bu nedenle doğal gıdaları ya çok güvenilir firmalardan, ya da kaynağından almak gerekiyor.

İşte doğal ürünler, Bingölden, kaynağından bütün Türkiyeye güvenli ve garantili bir şekilde gönderiliyor. Doğal köy ürününe ihtiyacınız olduğunda lütfen kaynağından sipariş veriniz. Bingölde; Bin-Kent Katık Merkezi, kendi ürettiği ve köylerdeki güvenilir kişilerden temin ettiği köy ürünlerini Türkiyenin her yerine kargo sistemiyle ulaştırıyor.


Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.